top of page
PRESS

 Derun Architecture in MODOKO Life Exclusive Magazine
2014 Aralık (December)

 

TASARIMLARIN DERİNLİĞİ...

 

Yasemen Azad ve Shahin Fateh pour, Türkiye'nin önde gelen mimar ve iç mimarlarından... Türkiye'deki çalişmalarının yanı sıra gözlerini yurt dışına da dikmışler ve başarılı işlere imza atıyolar. İç dünyayı zenginleştirmekten 

...

..

.

MODOKO Lıfe Exclusive 2014 Aralık (December)
HOME REPUBLIC 2014 Kasim (November)

 Derun Architecture in HOME REPUBLIC Magazine
2014 Kasim (November)

 

ideal ve özgün çözümlerin arayışında...

 

Derun Architecture

 

tasarladıkları projelerde insanların hem dış hemde iç dünyasını zenginleştirmesini hedefleyerek ekibine 'Derun' ismini veren Derun Architecture hem dünyada,hem de Türkiye'de mimari ve iç mimari alanlarında bir çok projeye imza atmış ve edindiği deneyimleri bir araya getirerek bir çok ödülün sahibi olmuştur.

...

..

.

 İdeal ve özgün çözümlerin arayısında ...   (August 2014) (PAGE 84-87)

Derun Architecture

 

Önceki sayılarımızda yer verdiğimiz Derun Architecture'ın Çengelköy'de hayata geçiriği iç mimari proje, Houzz sitesinin 'Best of Houzz 2014' ödülünü aldı. Her bir proje İçin ideal Çözümler bulma uğraşısı içinde olan Derun Architecture yetkiliieri Yasemen Azad ve Shahin Fateh Pour'a göre temel denklem, ortaya çıkan işin özgün olması ile ilintili.


......

...

..

Derun Architecture won Best of Houzz 2014!

 

DERUN ARCHITECTURE of ISTANBUL ReceivesBest Of Houzz 2014 Award

 

Annual Survey and Analysis of 16 Million Monthly UsersReveals Top-Rated Building, Remodeling and Design Professionals

 

Istanbul, February 4, 2014 – Derun Architecture of Istanbul has been awarded “Best Of Houzz” by Houzz, the leading platform for home remodeling and design. The young and creative architecture and interior design was chosen by the more than 16 million monthly users that comprise the Houzz community.

 

The Best Of Houzz award is given in two categories: Customer Satisfaction and Design. Customer Satisfaction honors are determined by a variety of factors, including the number and quality of client reviews a professional received in 2013. Design award winners’ work was the most popular among the more than 16 million monthly users on Houzz, known as “Houzzers,” who saved more than 230 million professional images of home interiors and exteriors to their personal ideabooks via the Houzz site

Derun Tasarım’dan Sıcak Bir Mekan:   (6/26/13 11:24 AM) (PAGE 81-89)

Fonksiyonel ve Rahat Bir Villa


Fonksiyon,rahatlık ve şıklığın buluştuğu bir villa tasarımı. Derun Tasarım’ın,tasarımını
yaptığı Çengelköy Mesa evlerinde bulunan proje iki katlı bir villadan oluşuyor. Konut sahibinin
ilk önce fonksiyonel mekanlar yaratma isteği şık, sade ve sıcak mekanlar yaratılmasına
sebep olmuş. Yaşama mekanında konut sahibinin gün içerisinde burada vakit geçirme isteği
ve bol misafir geldiğinde herkesi rahatlıkla karşılayabileceği bir mekan ortaya çıkartılmış.

Girişte gözümüze çarpan ilk detay misafir odasının kapısının size karşılaması olduğundan bu kapının yerini değiştirilmiş. Bu sayede kullanışlı bir duvar ve oda kazanılmış. Bu duvara mevlana tablosu uygun görülmüş ve ilk girişte Mevlana’yla karşılama yapılmış.

Yaklaşık 55 metrekare olan salon iki farklı mekan olarak değerlendirilmiş.
Bu iki mekanı hem bir bütün hem de birbirlerinden ayırabilmek
amacı ile farklı formlar kullanılmış.
......

...

..

''TASTE OF ART''   (18.12.2012 15:36:17)                                        

Bu yılbaşı hediyelerinizi “Taste of Art” sloganı ile yola çıkan Tatart Art Boutique’ten seçebilirsiniz…

Tatart, sanat koleksiyoncularına sağladığı danışmanlık, envanter oluşturma, sanat sigortası ve koleksiyon yönetimi diğer bir deyişle “art management” hizmeti ile Türk sanat piyasasında, sanatseverlerin koleksiyonlarını doğru ve güvenilir bir biçimde geliştirmesini sağlıyor. Bu nedenle Tatart Art Boutique özgün baskı resimlere de yer vererek, yeni koleksiyoncuların koleksiyona baskı resimler ile başlamasına teşvik ediyor.
Victoria ve Albert Müzesi ile Biblioteque Nationale de Paris Koleksiyonu’nda eserleri bulunan Asım İşler’in özgün baskı resimleri, MoMA, Metropolitan Müzesi ve Guggenheim Müzesi koleksiyonlarında yer alan Burhan Doğançay’ın, ayrıca çeşitli kamu ve özel koleksiyonda eserleri bulunan Hayati Misman’ın özgün baskı resimleri ve birçok genç sanatçının kağıt işleri Art Boutique’te yer alıyor. Aynı zamanda Tatart, sanat tutkunlarını Art Boutique’te Gönül Paksoy tarafından kaleme alınmış sanat kitapları, Ayşenur Vuruşkan’ın özgün gümüş obje tasarımları, Derûn Tasarım’dan özel tasarım ahşap objeler ve çeşitli özel deri tasarım ofis aksesuarları ile buluşturuyor.
Tatart Sanat ve Araştırma Merkezi Şubat 2012’de kapılarını sanatseverlere açtı. “Taste of Art” sloganıyla yola çıkan Tatart Sanat ve Araştırma Merkezi “sanat kulübü” misyonuyla entelektüel birikimin buluşma noktası olarak sanatseverleri ağırlıyor. Tatart sanat kulübü yönelik düzenleyeceği “tailor made” sanat gezileriyle, yurtiçi ve yurtdışındaki önemli sanat etkinliklerini üyeleriyle buluşturuyor. Tatart, yurtiçi ve yurtdışı sanat fuarlarına düzenlediği gezileri, kültür ve sanat seminerleri ile pekiştirirken sanat piyasası, sanat tarihi ve seyahat konularına odaklanan ve her geçen gün zenginleşen sanat kitaplığı ile sanat severlere, kültürel ve sanatsal bağlamda alternatif araştırma imkanı ve etkinlikler sunuyor.

JETSET istanbul
bottom of page